- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Pendant |
|---|---|
| Collection | Pendant Lights |
| Frame Finish | Gun Metal |
| Shade Finish | White Mottle |
| Bulbs | 1 x 150W - Medium |
| Length/Extension | --- |
| Width | 16.0" |
| Height | 12.0" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
A traditional pendant would be the perfect addition to any room of the house. Finished in gun metal, this fixture is paired with a white mottle glass shade, and comes with a 36’’ chain to ensure a perfect hanging height.