- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Billiard |
|---|---|
| Collection | Riviera |
| Frame Finish | Brushed Nickel |
| Shade Finish | Golden Mottle |
| Bulbs | 3 x 100W - Medium |
| Length/Extension | 55.0" |
| Width | 16.0" |
| Height | 13.75" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
| Canopy Dimensions | 8"L x 4.5"W |
| Backplate Dimensions | --- |
The slim styling of this three light fixture creates a classic yet modern statement. Finished in brushed nickel, this three light fixture uses golden mottle glass shades to compliment its classic look