- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Island/Billiard |
|---|---|
| Collection | Sedona |
| Frame Finish | Brushed Nickel |
| Shade Finish | White Outside; White Inside |
| Bulbs | 3 x 60W - Medium |
| Length/Extension | 48.0" |
| Width | 6.0" |
| Height | 8.0" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
This gorgeous square three light fixture offers a soft reflection of contemporary life in the every day. The white transparent outer organza shade allows a glimpse of the ultra white inner shade which emanates a soft glow. The Sedona family is finished with brushed nickel hardware.