- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Chandelier |
|---|---|
| Collection | Flair |
| Frame Finish | Antique Nickel |
| Shade Finish | Clear |
| Bulbs | 9 x 100W - Medium |
| Length/Extension | 31.0" |
| Width | 31.0" |
| Height | 30.25" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Canopy Dimensions | 4.75"L x 4.75"W |
| Backplate Dimensions | --- |
An intriguing two-layer silhouette with impressive materials allow this nine-light chandelier to become part of an overall sophisticated design scheme. Gorgeous flared glass shades and sleek polished Antique Nickel finish extension stems in a geometric arrangement offer an upscale attitude and an efficient way to illuminate prominent living areas with class.
| Country | Available Units | Expected Stock Date |
|---|---|---|
| Canada | 8 | --- |
| USA | 1 | --- |