- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Mini Pendant |
|---|---|
| Collection | Rego |
| Frame Finish | Brushed Nickel |
| Shade Finish | Chocolate |
| Bulbs | 1 x 60W - Medium |
| Length/Extension | 6.0" |
| Width | 6.0" |
| Height | 10.3" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
A chocolate rectangular drum shade defines this elegant mini pendant, as does its complimentary brushed nickel hardware. Included are adjustable rods to ensure the perfect hanging height.