- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Semi Flush Mount |
|---|---|
| Collection | Avignon |
| Frame Finish | Brushed Nickel |
| Shade Finish | Matte Opal |
| Bulbs | 3 x 100W - Medium |
| Length/Extension | --- |
| Width | 16.75" |
| Height | 14.75" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
Using a satin nickel finish and a matte white shade, this semi flush creates a clean, sophisticated look. Crystal adornments shimmer and compliment the clean look of this fixture.