- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Chandelier |
|---|---|
| Collection | Athena |
| Frame Finish | Brushed Nickel |
| Shade Finish | White Swirl |
| Bulbs | 5 x 60W - Medium |
| Length/Extension | --- |
| Width | 22.5" |
| Height | 18.0" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
Brushed Nickel finish and white swirl shades along with simple detailing and elegant lines complete the look of this classy, five light chandelier.