- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Mini Pendant |
|---|---|
| Collection | Gantt |
| Frame Finish | Vintage Brass |
| Shade Finish | Seedy |
| Bulbs | 1 x 60W - Medium |
| Length/Extension | 4.75" |
| Width | 4.75" |
| Height | 4.75" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
| Canopy Dimensions | 5"L x 5"W |
| Backplate Dimensions | --- |
Clean and linear parallel beams aligned atop give the Gantt collection its unique presence. To complete the look, Seedy Glass panels pair beautifully with a Vintage Brass finish, creating a transitional statement