- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Chandelier |
|---|---|
| Collection | Elea |
| Frame Finish | Bronze |
| Shade Finish | Matte Opal |
| Bulbs | 15 x 60W - Candelabra |
| Width | 48.88" |
| Height | 30.38" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | --- |
The Elea family boasts a geometric pattern that combines pure white matte opal glass with a rich bonze finish delivering a fascinating contemporary design.