- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Pendant |
|---|---|
| Collection | Eternity |
| Frame Finish | Chrome |
| Shade Finish | Clear |
| Bulbs | 5 x 60W - Candelabra |
| Length/Extension | 18.25" |
| Width | 18.25" |
| Height | 8.0" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
| Canopy Dimensions | 6"L x 6"W |
| Backplate Dimensions | --- |
The height of elegance gleams and radiates in a modern space, offering plenty of ambient lighting. Offering a diamond band aesthetic, this chrome and clear glass pendant infuses artistry and glamour over a dining space or in an entryway.