- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Vanity |
|---|---|
| Collection | Fallon |
| Frame Finish | Chrome |
| Shade Finish | Clear + Frosted |
| Bulbs | 4 x 40W - G9 |
| Length/Extension | 4.5" |
| Width | 28.0" |
| Height | 4.5" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | Yes |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | 28"L x 4.5"W |
Add illumination and style to a master en suite or guest bath with this sleek four-light vanity light. The bath light offers a crisp silhouette with clean lines emphasized with gleaming chrome finish and opaque glass.