- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Vanity |
|---|---|
| Collection | Fallon |
| Frame Finish | Chrome |
| Shade Finish | Clear Ribbed + Frosted |
| Bulbs | 3 x 40W - G9 |
| Length/Extension | 4.5" |
| Width | 22.0" |
| Height | 4.5" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | Yes |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | 22"L x 4.5"W |
Introduce a little glamour with this three-light vanity light with decorative glass shades. A versatile linear profile is complemented with a gleaming chrome finish and perfectly accentuates a bathroom vanity or other living space.