- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Outdoor Flush Ceiling Mount Fixture |
|---|---|
| Collection | Outdoor Flush Mount |
| Frame Finish | Weathered Bronze |
| Shade Finish | White Seedy |
| Bulbs | 1 x 100W - Medium |
| Length/Extension | 9.75" |
| Width | 9.75" |
| Height | 7.75" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | --- |
This cast aluminum outdoor flush mount uses seedy frosted glass to create a unique look, along with the weathered bronze finish.