- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Outdoor Pier Mounted Fixture |
|---|---|
| Collection | Woodland |
| Frame Finish | Black |
| Shade Finish | Matte Opal |
| Bulbs | 1 x 100W - Medium |
| Length/Extension | 8.12" |
| Width | 8.12" |
| Height | 18.5" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | --- |
This medium outdoor pier mount offers clean contemporary styling on a traditional look and it is well suited for any home. The light has black finish with matte opal glass.