- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Chandelier |
|---|---|
| Collection | Lagoon |
| Frame Finish | Brushed Nickel |
| Shade Finish | Matte Opal |
| Bulbs | 9 x 100W - Medium |
| Length/Extension | 31.75" |
| Width | 31.75" |
| Height | 36.0" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
| Canopy Dimensions | 5"L x 5"W |
| Backplate Dimensions | --- |
With its nine uniquely shaped matte opal shades, this brushed nickel finished chandelier will dazzle any onlooker.