- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Mini Pendant |
|---|---|
| Collection | Dawson |
| Frame Finish | Chrome |
| Shade Finish | Chrome + Crystal |
| Bulbs | 1 x 40W - G9 |
| Length/Extension | 3.75" |
| Width | 3.75" |
| Height | 7.5" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
The romantic allure of jeweled glass creates a shade that defines the character of this one-light mini-pendant. Contemporary and artistic, it features sleek chrome accents and an enticing silhouette that matches the elegant ambiance of crystal.