- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Outdoor Posts + Harware |
|---|---|
| Collection | Pier Mounts |
| Frame Finish | Sand Black |
| Shade Finish | |
| Length/Extension | 9.0" |
| Width | 9.0" |
| Height | 4.25" |
| Dimmable | --- |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | --- |
Outdoor cast aluminum pier mounts are available in corresponding finishes to our various outdoor families.
| Country | Available Units | Expected Stock Date |
|---|---|---|
| Canada | 96 | --- |
| USA | 94 | --- |