- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Outdoor Posts + Hardware |
|---|---|
| Collection | Pier Mounts |
| Frame Finish | Silver |
| Shade Finish | |
| Length/Extension | 6.75" |
| Width | 6.75" |
| Height | 3.5" |
| Dimmable | --- |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
| Sloped Ceiling Compatible | --- |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | --- |
Take advantage of the linear design and stacked layers of this silver finish outdoor pier mount. Crafted from aluminum, it plays host to a variety of posts and fixtures chosen to embellish its sophisticated aesthetic.
| Country | Available Units | Expected Stock Date |
|---|---|---|
| Canada | 74 | --- |
| USA | 48 | --- |