- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Floor Lamp |
|---|---|
| Collection | Portable Lamps |
| Frame Finish | Mahogany |
| Shade Finish | Flax Linen |
| Bulbs | 1 x 100W - Medium |
| Length/Extension | --- |
| Width | 17.75" |
| Height | 63.5" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
Perfect for your living room, bed room or anywhere needing an extra touch of elegance. The flax linen shade and mahogany finish of this portable lamp compliments any design.