- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Vanity |
|---|---|
| Collection | Osono |
| Frame Finish | Brushed Nickel |
| Shade Finish | Clear |
| Bulbs | 2 x 8W - LED-Integrated |
| Length/Extension | 7.25" |
| Width | 14.25" |
| Height | 7.25" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | 1200 |
| LED Delivered Lumen | 1100 |
| LED Color Temperature | 3000K |
| LED Color Rendering Index (CRI) | CRI> 90 |
| Vanity/Sconce Dual Mount | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | --- |
| Canopy Dimensions | --- |
| Backplate Dimensions | 6.25"L x 3.25"W |
A modern bath space comes to life with the elegance and romance of this two-light vanity. Brushed nickel finish steel blends beautifully with delicate clear glass that forms stylish orb-shaped shades.
| Country | Available Units | Expected Stock Date |
|---|---|---|
| Canada | 2 | --- |
| USA | 0 | April 23, 2026 |