- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Wall Sconce |
|---|---|
| Collection | Trestle |
| Frame Finish | Matte Black + Olde Brass |
| Shade Finish | |
| Bulbs | 2 x 60W - Candelabra |
| Length/Extension | 4.5" |
| Width | 8.0" |
| Height | 12.0" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
Indulge in an exercise of geometrics and stunning interior décor, adding this two-light wall sconce to a main living space. Combining sleek Matte Black and rich Old Brass finishes, its linear silhouette creates an easy style with a touch of drama to add extra lighting in a hallway or compact space.