- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Table Lamp |
|---|---|
| Collection | Ofuse |
| Frame Finish | Chrome |
| Shade Finish | Chrome |
| Bulbs | 1 x 60W - G9 |
| Length/Extension | 7.4" |
| Width | 4.33" |
| Height | 12.12" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
Flexible, adjustable, a great reading lamp. The Ofuse table and floor lamps will be very useful where a little extra light is needed. Finished in brushed nickel and chrome to compliment any décor.