- Home |
- About |
- Contact Us |
- Your Wish List
| Category | Table Lamp |
|---|---|
| Collection | Serenity |
| Frame Finish | Black |
| Shade Finish | White Linen |
| Bulbs | 1 x 100W - Medium |
| Length/Extension | 12.62" |
| Width | 12.62" |
| Height | 25.63" |
| Dimmable | Yes |
| LED Source Lumen | --- |
| LED Delivered Lumen | --- |
| LED Color Temperature | --- |
| LED Color Rendering Index (CRI) | --- |
| Vanity/Sconce Dual Mount | --- |
The contemporary Serenity collection of portable lamps feature rich finishes of Dark Mahogany or Satin Black. The shades are White Linen or Flax to match.